
БЛОКМАКС СУСП. 100МГ/5МЛ 100МЛ
Лекарствен продукт без лекарско предписание за лечение на лека до умерена болка и температура. Блокмакс за деца на Алкалоид съдържа ибупрофен - противовъзпалително средство, което облекчава болката, намаляват отока и понижават високата температура. С великолепен вкус на кайсия. Препаратът е предназначен за употреба при деца на възраст 3 месеца и по-големи (с тегло над 5 kg) за краткотрайно симптоматично лечение. Спомага при главоболие, зъбобол. Препоръчва се за прием и при втрисане и симптоми на простуда и грип. Блокмакс за деца е само за краткосрочно използване.
Състав:
Активно вещество в 5 ml : 100 mg ибупрофен.
Други съставки:
глицерол, сорбитол, 70% течен некристализиращ (Е420), ксантанова гума, микрокристална целулоза и кармелоза натрий, полисорбат клас 80, динатриев едетат, захарин натрий, лимонена киселина монохидрат, натриев цитрат дихидрат, натриев бензоат (Е211), симетикон емулсия 30%, натриев хлорид, пречистена вода;
Аромат на кайсия, съдържащ: пропилен гликол, ароматизиращо вещество, естествено ароматизиращо вещество, портокалово масло, лимоново масло;
Аромат, маскиращ вкуса, съдържащ: картофен малтодекстрин, ароматизиращи компоненти, аспартам (Е951) ацесулфам-К (Е950).
Начин на употреба:
Възраст (тегло) Честота Единична доза Максимална дневна доза
3-6 месеца (5 - 7,6 kg) 3 пъти дневно 50 mg (2,5 ml) 150 mg (7,5 ml)
6-12 месеца (7,7 - 9 kg) 3 до 4 пъти дневно 50 mg (2,5 ml) 150 - 200 mg (7,5 - 10 ml)
1-3 години (10 - 15 kg) 3 пъти дневно 100 mg (5 ml) 300 mg (15 ml)
4-6 години (16 - 20 kg) 3 пъти дневно 150 mg (7,5 ml) 450 mg (22,5 ml)
7-9 години (21 - 29 kg) 3 пъти дневно 200 mg (10 ml) 600 mg (30 ml)
10-12 години (30 - 40 kg) 4 пъти дневно 200 mg (10 ml) 800 mg (40 ml)
В опаковката има пластмасова дозираща спринцовка от 5 ml, която трябва да се използва за прилагане на лекарството.