
NOBEL TAYLOL HOT / ТАЙЛОЛ ХОТ САШЕТА Х12
Тайлол хот за възрастни представлява лекарствен продукт, който облекчава симптомите на грип и простуда и се отпуска без лекарско предписание. Продуктът има болкоуспокояващо действие, понижава температурата, действа противоалергично и намалява отока на горните дихателни пътища.
Облекчаващият му ефект се дължи на активните му съставки парацетамол, хлорфенираминов малеат и псевдоефедринов хидрохлорид. Тайлол Хот облекчава симптомите на грип и простуда, подобрявайки здравословното състояние. Действа благоприятно при симптоми като запушен нос, хрема, кихане, висока температура, лека до умерена болка. В опаковката се съдържат 12 сашета, които се разтварят в топла вода.
СЪСТАВ:
Paracetamol 250mg Chlorpheniramine maleate 2mg Pseudoephedrine hydrochloride 30mg ПОКАЗАНИЯ: Облекчава симптоми на простуда и грип като: хрема, запушване на носа, кихане, повишена телесна температура и лека до умерена болка от различен произход. ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: Пакетчето се разтваря в 80мл топла вода. Разбърква се и се изпива.
ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА САШЕ Х 12 се предлага в Apteka.puls.bg на цена от 6,50 лв. Както всички други продукти от Грип и настинка, този също може да бъде доставен до вашата врата бързо и евтино.
ТАЙЛОЛ ХОТ ЗА ДЕЦА САШЕ Х 12 се произвежда от Nobel Pharma и може да бъде закупен от Apteka.puls.bg на преференциална цена от 0,65 лв., ако използвате вашите бонус точки.
Начин на употреба:
Важно е да използвате ТАЙЛОЛ ХОТ правилно. Внимателно следвайте препоръчителната дозировка. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.
ТАЙЛОЛ ХОТ се приема през устата.
Препоръчителната дозировка на ТАЙЛОЛ ХОТ е посочена по-долу:
Съдържанието на всяко саше се разтваря в 160 ml топла вода (стандартна чаша) и се изпива веднага, без изчакване. Ако е необходимо, следващата доза да се вземе след интервал от 6 часа.
Препоръчителната максимална дневна доза е 4 сашета.
Ако сте използвали повече от необходимата доза ТАЙЛОЛ ХОТ
Ако смятате, че сте приели повече от препоръчаната доза, незабавно потърсете лекарска помощ, независимо от факта, че може да се чувствате добре, тъй като приемът на прекалено голямо количество парацетамол може да доведе до увреждане на черния дроб. Най-честите симптоми на предозиране се изразяват с гадене, повръщане, коремни болки, световъртеж, появата на алергични реакции от страна на кожата (най-често зачервяване и сърбеж), халюцинации, изпотяване и общо неразположение и др.
Ако имате някакви допълнителни въпроси, свързани с употребата на този продукт, моля попитайте Вашия лекар или фармацевт.







